Звіт гуртка "Глобалізація та європейська інтеграція" за 2021-2022 навчальний рік

3 травня 2022 року
НУБіП України

 Наукові дослідження наукового гуртка здійснюються виходячи із сучасних проблем формування спільної загальноєвропейської системи цінностей як етичної основи перебігу глобалізаційних процесів у Європі. Зараз інтеграція є одночасно і тенденцією світового розвитку, і передумовою подальшої інтенсифікації процесів глобалізації. Аналіз цих явищ дає змогу пізнати динаміку взаємовідносин країн ЄС в умовах глобалізації, що й зумовлює актуальність наукових досліджень членів гуртка. Робота гуртка реалізується через участь у щорічних міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях студентів, форумах та семінарах, круглих столах.
Мета наукового гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» полягає у розвитку творчих здібностей студентів з метою набуття ними фахових (професійних), особистісних компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через дослідження. Наукові дослідження гуртка здійснюються виходячи із сучасних проблем формування глобального економічного простору та зорієнтовані на вивчення тенденцій розвитку сільського господарства як однієї з основних галузей економіки України, та відображають історичні аспекти європейської інтеграції, політику євроінтеграції в епоху глобалізації, інституційні реформи як складові євроінтеграційних процесів, окремі правові аспекти Європейських Спільнот та Європейського Союзу і деякі прояви європеїзації в сучасних міжнародних відносинах.
Студенти даного гуртка приймають активну участь у науково-дослідній роботі кафедри, систематично приймають участь у конференціях, публікують тези доповідей, виступають з доповідями на засіданнях гуртка, публікують наукові статті у вітчизняних фахових виданнях. За результатами студентської наукової роботи студенти отримують відзнаки, грамоти, додаткові бали до власного рейтингу.
У вересні-жовтні 2021 року студенти ОПП «Міжнародна економіка» та «Прикладна економіка» - члени гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» кафедри глобальної економіки разом з керівником Михальчишиною Л.Г. відвідали Ботанічний сад НУБІП України, де ознайомилися з експозиціями 6 наукових лабораторій: дендрології та лісової селекції, плодово-овочевих культур, квітникарства, екології рослин, зоології, зеленого будівництва. Також відбулась екскурсія до Музею анатомії НУБіП України — природничого музею, одного з найвідоміших університетських музеїв Києва, бібліотеки та музею НУБіП України.
29 вересня 2021 року за ініціативою ФАО ООН в онлайн-режимі було проведено вебінар про стан рибальської і аквакультурного промисловості України - Fishery and aquaculture industry stakeholder briefings. Мета форуму: створення інформаційної мережі для обміну досвідом, успішними проектами, ідеями та політичними ризиками, характерними для рибної галузі. Це дасть можливість поліпшити практики обміну інформацією, галузевого менеджменту, торгівлі та інвестицій. До участі у вебінарі долучились НПП кафедри глобальної економіки: д.е.н., професор, завідувачка кафедри Вдовенко Н.М., яка є Національним консультантом з питань ринку риби, рибної продукції та статистики рибного господарства і аквакультури в Україні (Регіональний офіс в Європі і Центральній Азії Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО)), доценти Михальчишина Л.Г. та Данилевська-Жугунісова О.Є., а також студенти економічного факультету, що вивчають курси "Аграрна політика" і "Глобальна економіка", і є членами кафедрального наукового гуртка "Глобалізація та європейська інтеграція". Для студентів це була прекрасна можливість почути виступи провідних світових та національних фахівців у сфері глобальних аграрних ринків, зокрема ринку аквакультури. Під час панельної дискусії студенти мали змогу обговорити розміри державної підтримки аграрної галузі, інструменти регулювання внутрішнього та зовнішнього агропродовольчого ринку, вплив транснаціональних корпорацій на конкурентоспроможність аграрного сектора економіки та інші актуальні питання глобальної та національної економіки.
З 7 по 9 квітня 2021 року відбувся Міжнародний форум «Aquaculture Business Ukraine–2021». Цей захід мав за мету стимулювати розвиток української аквакультури на засадах сталості. Велику увагу організатори форуму приділяли підготовці майбутніх кадрів.
Для участі у реалізації проектів з модернізації аквакультури, організатори Форуму оголосили пошук активних і освічених студентів, котрим не байдуже майбутнє нашої країни та вітчизняної аквакультури і які відчувають в собі сили та сміливість змінювати і будувати міцну державу та її аквакультуру. Таких студентів запросили взяти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт на тему: «Українська аквакультура: шлях до успіху». Були запрошені до співучасті у проведенні Конкурсу студентських наукових робіт «Українська аквакультура: шлях до успіху» всі університети, які готують фахівців за спеціальністю «водні біоресурси та аквакультура».
Термін подачі наукових робіт був визначений до 1 липня 2021 року. Організаторами конкурсу виступили Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) та Бюджетна Установа «Методично-технологічний центр з аквакультури».
Член наукового гуртка "Глобалізацція та європейська інтеграція" магістр 2 року навчання ОПП "Прикладна економіка" Олександр Татарчук підготував на конкурс наукову роботу на тему проектування рибницького підприємства індустріального типу з виробництва товарної продукції кларієвого сома. Знання з аквакультури Олександр підкріпив аналітичними розрахунками очікуваної економічної ефективності вирощування калієвого сома в басейнах УЗВ.
Організатори конкурсу високо оцінили наукову роботу Олександра і присудили йому 1 призове місце. Переможець конкурсу буде нагороджений цінним призом.
Кафедра глобальної економіки активно залучає студентів-членів наукового гуртка до виконання наукових проектів. Так, член гуртка Олександр Татарчук є виконавцем у науковій темі кафедри глобальної економіки «Прикладна розробка новітнього організаційно-економічного механізму регулювання сталого рибальства і аквакультури через розвиток сільських територій», номер державної реєстрації 0120U102110, що виконується за замовленням Міністерства освіти і науки України.
Реалізована в комплексі науково-дослідна робота студентів забезпечує: формування наукового світогляду, оволодіння методологією і методами наукового дослідження, спеціальністю та досягнення високого професіоналізму; розвиток творчого мислення та індивідуальних здібностей студентів у вирішенні практичних завдань; прищеплення студентам навиків самостійної науково-дослідної роботи; розвиток ініціативи, здатності застосовувати теоретичні знання в практичній роботі, залучення здібних студентів до розв’язання наукових проблем, що мають важливе значення для теорії і практики; необхідність оновлення і вдосконалення своїх знань; створення та розвиток наукових шкіл, творчих колективів, виховання резерву вчених, викладачів та дослідників.
25 листопада 2021 року на економічному факультеті відбулася 75 науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів», до якої активно долучились члени наукового гуртка "Глобалізаія та європейська інтеграція".
Під час засідання 1 секції конференції «РОЗВИТОК АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ» свої дослідження презентували студенти, в яких розглядалися питання присвячені проблемам формуванню та розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів.
Члени наукового гуртка разом із своїми науковими керівниками презентували доповіді:
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА В УКРАЇНІ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ (Глущенко К. В., Михальчишина Л. Г.)
РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ГАЛУЗЕЙ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ (Заїка О.В., Вдовенко Н.М.)
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ В УКРАЇНІ (Ліщук В. В., Коробова Н. М.)
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В УКРАЇНІ (Луцкова Д. М., Кірейцева О. В.)
ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДО ПРОЕКТУ ГОСПОДАРСТВА ІНДУСТРІАЛЬНОГО ТИПУ З ВИРОБНИЦТВА ТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ КЛАРІЄВОГО СОМА (Татарчук О. М., Вдовенко Н. М.).
3 грудня 2021 року на кафедрі глобальної економіки відбувся майстер-клас на тему: «Основні види науково-дослідної роботи студента». Захід провели у рамках роботи студентського наукового гуртка "Глобалізація та європейська інтеграція".
Участь у заході взяли студенти ОПП "Міжнародна економіка" – члени наукового гуртка, які нещодавно долучились до його роботи.
Під час виступів доповідач - керівник гуртка доцент кафедри глобальної економіки Лариса Михальчишина наголосила, що основними видами науково-дослідної роботи студента під час навчальної діяльності є: есе, тези доповіді, реферат, курсова робота, наукова робота, тощо. Всі ці види наукової роботи виконуються з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, отриманих студентами під час навчання. Студентам необхідно у процесі виконання будь-якої наукової роботи показати теоретичні знання, самостійно проаналізувати основні нормативні та літературні джерела і на їх основі обґрунтовувати свої висновки і пропозиції щодо удосконалення діяльності, процесу, явища, тощо.
За результатами виконання наукової роботи студенти отримують поглиблені знання і практичні навички самостійного аналізу і узагальнення зібраного матеріалу з певної теми.
Студентам було надано детальні рекомендації від науково-педагогічних працівників кафедри глобальної економіки щодо того:
як обрати тему наукової роботи та скласти план роботи;
як написати про актуальність теми, предмет, об’єкт;
які методи дослідження використовувати у написанні роботи;
як дотримуватися наукового стилю написання роботи;
як підібрати джерела літератури та скласти список використаних джерел;
як оформити посилання на джерела літератури та інші корисні поради.
Неодноразово під час заходу наголошувалося на дотриманні академічної доброчесності та недопущенні плагіату чи компілювання у науковій роботі, а також на основних вимогах до неї: чіткість побудови, логічна послідовність при викладенні матеріалу, стислість та точність формулювань, обґрунтованість висновків та рекомендацій.
Студенти – члени наукового гуртка були активними під час заходу, цікавилися деталями щодо написання та оформлення основних видів наукових робіт і усвідомили, що основним завданням наукової роботи у рамках діяльності наукового гуртка є детальне дослідження та обґрунтування шляхів і методів подальшого вдосконалення глобалізаційних та інтеграційних процесів в економіці.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05.11.2021 р. № 1179 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 навчальному році» та наказу ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України (№ 1293 від 24.11.2021 р.) 17 січня 2022 року на кафедрі глобальної економіки був проведений перший етап конкурсу студентських наукових робіт.
Мета конкурсу ‒ розвиток інтелектуального потенціалу талановитої молоді; активізація та підтримка наукової роботи студентів як найважливішого фактору формування фахівців нового типу; стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи, участі у наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності; оволодіння ними інноваційними технологіями.
Згідно «Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей», конкурс проходить у два тури. У першому турі по кожній, визначеній наказом МОН України галузі знань, відбираються кращі, самостійно підготовлені студентські наукові роботи для участі у другому турі. Другий тур проводиться у закладах вищої освіти, визначених МОН України.
До участі у конкурсі активно долучились члени наукового гуртка "Глобалізація та європейська інтеграція" - студенти 1 курсу спеціальності 051 "Економіка", ОПП "Міжнародна економіка".
І тур на кафедрі глобальної економіки відбувся в 2 етапи. До 10 січня 2022 року учасники конкурсу відправили свої роботи на пошту кафедри. Комісія кафедри глобальної економіки розглянула 5 робіт. Зокрема, роботи: Брачун Юлії «Поняття світової валютної системи», керівник професор Вдовенко Н.М.; Козодоя Олександра «Функціонування світового ринку праці в умовах глобалізації», керівник доцент Михальчишина Л.Г.; Свенціцької Тетяни «Європейська економічна інтеграція та торговельна політика», керівник доцент Кірейцева О.В., Медведської Наталії «Міжнародна торгівля як провідна форма міжнародних економічних відносин», керівник доцент Кірейцева О.В.; Хвищун Яни «Сучасні тенденції розвитку міжнародної торгівлі», керівник доцент Михальчишина Л.Г.
17 січня комісія кафедри глобальної економіки відібрала найкращу роботу з представлених - «Європейська економічна інтеграція та торговельна політика», Свенціцької Тетяни, студентки 1 курсу, Міжнародна економіка, керівник доцент Кірейцева О.В.
24 січня на онлайн засіданні гуртка студентам-учасникам був оголошений результат конкурсу. Робота Свенціцької Тетяни буде рекомендована до участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт за відповідними галузями знань і спеціальностями.
Важливою складовою є участь студентів-магістрів у процесі виконання науково-дослідної роботи на тему: «Прикладні рішення регулювання розвитку сільського та рибного господарства в умовах надзвичайних викликів для національної безпеки України», яка виконується кафедрою відповідно до замовлення Міністерства освіти і науки України у 2022-2023 роках.
Відповідальний виконавець НДР і керівник гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» к.е.н., доцент Лариса Михальчишина постійно координує роботу гуртківців-магістрів для досягнення поставлених завдань.
У березні 2022 року відбулась гостьова лекція представника Бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» Державного агентства меліорації та рибного господарства України Володимира Герасимчука «Зелені стратегії у Європейському Союзі».
Партнер університету – Бюджетна установа «Методично-технологічний центр з аквакультури» Державного агентства меліорації та рибного господарства України радо прийняв запрошення та розповів студентам про тенденції розвитку провідних галузей національної економіки, практичний досвід та передові технології аквакультурного бізнесу, поділився актуальними економічними проблемами, що в сучасних реаліях постають перед виробничниками, звернув увагу студентів на знання та навики, якими має володіти молодий фахівець.
Дистанційне навчання студентів спеціальності «Економіка», ОПП «Міжнародна економіка», ОПП «Прикладна економіка» та спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура», в умовах надзвичайних викликів для України, не стало на заваді зустрічі студентів із Миколою Федоренком, першим заступником директора БУ «МТЦ з аквакультури» та фахівцями установи.
Студенти цікавилися та активно обговорювали питання, що стосуються можливостей проходження виробничої практики й майбутнього працевлаштування на господарства та безпосередньо до самого органу виконавчої влади у секторі, щоб надалі розвивати аквакультуру, як базову і провідну галузь національної економіки у питаннях забезпечення продовольчої безпеки України.
8 квітня 2022 року відбулася надзвичайна знакова зустріч студентів-гуртківців «Глобалізація та європейська інтеграція» з директором та викладачами аграрного ліцею EPLEFPA "Luçon-Pétré" (Лукон, Франція). Захід відбувся у рамках міжнародного науково-практичного семінару «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу», активну участь у якому також прийняли науково-педагогічні працівники кафедри глобальної економіки.
Гості з Франції представили мультимедійні презентації та розповіли цікаві факти про Францію та її аграрний сектор й ознайомили студентів із навчальними програмами, які пропонує їх заклад освіти, діяльністю ліцею у освітній та виробничих сферах.
Студенти жваво обговорювали отриману інформацію, задавали питання. Зокрема, цікавились роботою у аграрному ліцеї наукових студентських гуртків. Представник ліцею зазначила, що науковий гурток – це об’єднання молодих цілеспрямованих людей, яке створює творче наукове середовище через реалізацію успішних проектів, орієнтованих на підтримку нових наукових ідей, інновацій та обмін знаннями. У ліцеї функціонує декілька студентських клубів, які мають дуже широкий спектр інтересів. На даний час студенти ліцею проходять практичне навчання за межами навчального закладу, тому директор ліцею EPLEFPA «Luçon-Pétré» Кристоф Має запропонував організувати зустріч наших студентів і студентів із Франції. Цю можливість надзвичайно схвально сприйняли наші студенти-гуртківці і уже розпочали підготовку питань, які б вони хотіли обговорити з однолітками із Франції. Студентка 1 курсу ОПП «Міжнародна економіка» Анна Михайлюк зазначила, що це буде також можливістю попрактикуватись у розмовній англійській мові.
Хочеться зазначити, що подібні події дуже пізнавальні та корисні для подальшого професійного розвитку наших студентів, практики англійської мови та вдосконалення знань з міжнародної економіки. І саме тому економічний факультет та кафедра глобальної економіки постійно підтримують зв‘язки з іноземними навчальними закладами та міжнародними організаціями, даючи своїм студентам такі величезні можливості для саморозвитку.
13 квітня на черговому засіданні гуртка "Глобалізація та європейська інтеграція" студенти, НПП та запрошені виробничники-практики, стейкхолдери кафедри глобальної економіки, розглянули питання сталого розвитку в умовах надзвичайних викликів. На початку ХХІ століття сучасний світ характеризується посиленням складних і суперечливих процесів, які впливають на розвиток і функціонування всіх суб’єктів глобального простору. Політичні протистояння, тероризм, військові конфлікти, боротьба за ресурси, спекулятивні операції, які здатні поставити на межу банкрутства, становлять суттєву загрозу не тільки для країн, що розвиваються, але й для лідерів світового рівня. Складність ситуації зумовлюється тим, що подібні явища і процеси відбуваються на фоні значних асиметрій і кризових проявів соціально-економічного розвитку, які формуються, незважаючи на систему реалізованих заходів.
Стратегія «Від ферми до виделки» лежить в основі «Європейської зеленої угоди», спрямованого на те, щоб продовольчі системи були справедливими, здоровими та екологічно чистими. Продовольчі системи не можуть бути стійкими до криз, такими як військові дії на території України, пандемія COVID-19, якщо вони не є стійкими. Нам необхідно перебудувати наші продовольчі системи, на які сьогодні припадає майже одна третина глобальних викидів парникових газів, які споживають велику кількість природних ресурсів, призводять до втрати біорізноманіття та негативних наслідків для здоров'я (внаслідок як недостатнього, так і надлишкового харчування) та не дозволяють справедливу економічну віддача та засоби для існування для всіх учасників, зокрема для виробників сировини.
Стратегія «Від ферми до виделки» спрямована на прискорення нашого переходу до сталої продовольчої системи, яка повинна:
- мати нейтральний або позитивний вплив на навколишнє середовище;
- допомогти пом'якшити зміну клімату та адаптуватися до його наслідків;
- звернути назад втрату біорізноманіття;
- забезпечити продовольчу безпеку, харчування та охорону здоров'я, переконавшись, що кожен має доступ до достатнього, безпечного, поживного, сталого продовольства;
- зберегти доступність продуктів харчування, одночасно забезпечуючи більш справедливу економічну віддачу, підвищуючи конкурентоспроможність сектора постачання ЄС та просуваючи справедливу торгівлю.
У стратегії викладаються як регуляторні, так і ненормативні ініціативи, а загальна політика у сфері сільського господарства і рибальства є ключовим інструментом підтримки справедливого переходу.
21 квітня кафедрою глобальної економіки було проведено дистанційно ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів» з метою поглиблення міжнародних контактів, вивчення передового досвіду виробництва агропродовольчої продукції, підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників, обміну досвідом між науковцями та фахівцями-практиками, визначення пріоритетних аспектів подальшого розвитку науки, в якому активну участь прийняли члени наукового гуртка.
Семінар проведено спільно з Бюджетною установою «Методично-технологічний центр з аквакультури», директор Шарило Юрій Євгенійович, Державним агентством рибного господарства та меліорації України, Батумським державним університетом імені Шота Руставелі, директор департаменту управління бізнесу Гечбаия Бадрі Нодарович, Академією Наук бізнесу Грузії, президент Бабунашвілі Теімураз Малхазович та іншими учасниками.
Тези доповідей підготували:
Балабайка В. А. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ АКВАКУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ
Бояр Д. Л. ШЕТЛЕНДСЬКІ ПОНІ - НАЙПОПУЛЯРНІШІ ПОНІ
Вейда Р. В. ВИЗНАЧЕННЯ ШТУЧНОЇ ОСВІТЛЕНОСТІ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ
Гранат О. В. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СІМЕЙНИХ ФЕРМ
Іванов І. О. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ АКВАКУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ
Куліш М. В. ВИЗНАЧЕННЯ ВМІСТУ СЕЧОВИНИ В МОЛОЦІ КОРІВ
Мозгова Т. В. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ МОЛОКОПРОДУКТОВОЇ ПІДГАЛУЗІ УКРАЇНИ
Молдовану В. В. ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ СВИНАРСТВА
Нероденко О. С. ВИРОБНИЦТВО РИБНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ: СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ
Нижник Д. В. ВИРОБНИЦТВО МОЛОКА В УКРАЇНІ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Портний С. І. ВПЛИВ ВОЄННИХ ДІЙ РОСІЇ В УКРАЇНІ НА ПРОДОВОЛЬЧІ ЦІНИ
Романенко Б. В. РИБНІ КОНСЕРВИ І ПРЕСЕРВИ: АНАЛІЗ РИНКУ
Ткаченко А. Д. СПОЖИВАННЯ РИБИ УКРАЇНЦЯМИ: СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ
Унінець І. І. ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РИБОПЕРЕРОБНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
Хіміч Т. О. ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ ТОВАРОВИРОБНИКІВ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ СВІТОВОГО АГРАРНОГО РИНКУ
Якушев Д. О. ПЕСКЕТАРІАНСТВО ЯК ТРЕНД ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ
У травні 2022 року члени гуртка «Глобалізація та європейська інтеграція» стануть учасниками міжнародної науково-практичної конференції «Конкурентоспроможність галузей аграрного сектору економіки в умовах глобалізації», який організується спільно з Батумським державним університетом імені Шота Руставелі, Національним інститутом економічних досліджень та Батумським Навчальним університетом навігації на базі кафедри глобальної економіки. Готуються тези.

Результати роботи гуртка:

Перемога магістра ОПП «Прикладна економіка» спеціальності 051 «Економіка» Олександра Татарчука з науковою роботою, виконаною на базі лабораторії «AGMEMOD», у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт на тему: «Українська аквакультура: шлях до успіху».

Перемога у І турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт за відповідними галузями знань і спеціальностями Свенціцької Тетяни, студентки 1 курсу ОПП Міжнародна економіка з темою: «Європейська економічна інтеграція та торговельна політика»

Тези та участь у конференціях членів гуртка:
1. Загорійчук Л.Л. Значення транснаціональних корпорацій для розвитку аграрного сектору України (ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Конкурентоспроможність аграрного сектору в умовах функціонування Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом»).
2. Слободянюк Є.Г. Економічний механізм регулювання аграрного сектору України (ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Конкурентоспроможність аграрного сектору в умовах функціонування Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом»).
3. Глущенко К. В. Державна підтримка галузі тваринництва в україні: стан та перспективи (75 науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів»).
4. Заїка О.В. Регулювання розвитку галузей аграрного сектору економіки в Україні (75 науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів»).
5. Ліщук В.В. Державне регулювання аграрного сектору в Україні (75 науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів»)
6. Луцкова Д.М. Децентралізація в Україні (75 науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів»).
7. Татарчук О.М. Економічне обґрунтування до проекту господарства індустріального типу з виробництва товарної продукції кларієвого сома (75 науково-практична студентська конференція «Концептуальні засади розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів»).
8. Козодой О. В. Функціонування світового ринку праці в умовах глобалізації (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
9. Теплюк А. О. Динаміка та структура зовнішньої торгівлі України (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
10. Брачун Ю. С. Поняття світової валютної системи (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
11. Добровольська Т. С. Тенденції торгівлі сільськогосподарською продукцією в умовах глобалізації (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
12. Медведська Н. Є. Міжнародна торгівля як провідна форма міжнародних економічних відносин (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
13. Михайлюк А. А. Зовнішня торгівля України з країнами ЄС (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
14. Олешко К. М. Проблемні аспекти співробітництва України з ЄС (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
15. Рибальченко Є. Д. Міжнародна торгівля в системі міжнародних економічних відносин (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
16. Свенціцька Т. В. Вплив COVID-19 на економіку країн світу (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
17. Тітаровський Р. О. Міжнародний кредит та його види (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
18. Хвищук Я. В. Сучасні тенденції розвитку міжнародної торгівлі (Міжнародний науково-практичний семінар «Міжнародна економіка в умовах надзвичайних викликів агресії Росії проти України та світу»)
19. Балабайка В. А. Пріоритетні напрямки розвитку аквакультури в Україні (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
20. Бояр Д. Л. Шетлендські поні - найпопулярніші поні (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
21. Вейда Р. В. Визначення штучної освітленості тваринницьких приміщень (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
22. Гранат О. В. Соціально-економічні аспекти розвитку сімейних ферм (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
23. Іванов І. О. Тенденції розвитку аквакультури в Україні (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
24. Куліш М. В. Визначення вмісту сечовини в молоці корів (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
25. Мозгова Т. В. Забезпечення економічної стійкості молокопродуктової підгалузі України (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
26. Молдовану В. В. Економічна ефективність виробництва продукції свинарства (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
27. Нероденко О. С. Виробництво рибної продукції в Україні: стан та тенденції (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
28. Нижник Д. В. Виробництво молока в Україні: стан та перспективи (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
29. Портний С. І. Вплив воєнних дій росії в Україні на продовольчі ціни (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
30. Романенко Б. В. Рибні консерви і пресерви: аналіз ринку (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
31. Ткаченко А. Д. Споживання риби українцями: стан та тенденції (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
32. Унінець І. І. Проблемні аспекти розвитку підприємств рибопереробної галузі України (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
33. Хіміч Т. О. Формування конкурентних переваг товаровиробників відповідно до вимог світового аграрного ринку (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
34. Ходаківський І. О. Ринок коропа в Україні (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)
35. Якушев Д. О. Пескетаріанство як тренд здорового харчування (ІIІ Міжнародний науково-практичний семінар «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»)

 

 

 


План роботи гуртка на 2022 - 2023 н. р.:

• Участь у виконанні науково-дослідної роботи на тему: «Прикладні рішення регулювання розвитку сільського та рибного господарства в умовах надзвичайних викликів для національної безпеки України», яка виконується кафедрою відповідно до замовлення Міністерства освіти і науки України у 2022-2023 роках;
• Участь у 76-й науково-практичній студентській конференції «Концептуальні засади збалансованого розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобальних викликів»;
• Участь у VІ-й Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Конкурентоспроможність аграрного сектору в умовах функціонування Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом»;
• Участь у ІІ-й Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Механізми збалансованого розвитку рециркуляційних аквакультурних систем в Україні: сучасні технології, економіка та право»;
• Участь у ІV-му Міжнародному науково-практичному семінарі «Новітні інструменти формування сукупної пропозиції на рибу та інші водні біоресурси в умовах глобальних продовольчих викликів»;
• Відвідування виставок та аграрних форумів;
• Проведення тематичних семінарів циклу: «Розробка і формування базових напрямів аграрної політики України в нових умовах продовольчих і фінансових викликів».

Забезпечення діяльності web-сторінки гуртка
(https://nubip.edu.ua/node/24105)

ЗВІТ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook