Кафедра продовжує заключення госпдоговірних тематик

1 грудня 2022 року

           Було укладено договір з надання послуги на розробку проекту «Консультаційні послуги з питань утримання котів і собак із урахуванням міжнародного досвіду».

Більше половини українців (57%) в даний час тримають домашніх тварин, а ще 21% жителі країни з тваринами були раніше. У кожного п’ятого опитаного (22%) ніколи не було домашніх тварин. Про це свідчать дані соціологічного опитування компанії Research & Branding Group.
Найчастіше в даний час українці тримають вдома кішок (79%) і собак (61%).
Серед власників кішок жінок більше, ніж чоловіків (81% проти 76%), тоді як серед власників собак більше чоловіків, ніж жінок (66% проти 57%).
Переважна більшість українців (79%) сприймають своїх домашніх тварин в якості членів родини.
Найчастіше домашні тварини з’являються в будинку як подарунки або віддаються в «гарні руки» (53%), рідше підбираються на вулиці (24%) або купуються за гроші у тих, хто розводить тварин (18%), або в зоомагазині (8%) або на пташиному ринку (5%).
Характерно, що жінки частіше, ніж чоловіки, схильні підбирати тварин на вулиці (26% проти 20%), а чоловіки частіше, ніж жінки, набувають тварин у тих, хто займається розведенням (20% проти 16%).
Дослідження громадської думки компанія Research & Branding Group провела в період з 19 січня по 3 лютого. Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2178 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає ± 2,2%.
Обгрунтування необхідності розробки Проекту – прагнення України стати повноправним членом Європейського Союзу неможливе без сприйняття і втілення в життя європейських цінностей. Стандарти гуманного поводження з тваринами є однією з них. Про це свідчать національне законодавство європейських держав і прийнята в рамках європейських інституцій Європейська конвенція про захист домашніх тварин 1987 р., яка була ратифікована в Україні у 2013 році. Будь-яка держава, що прагне вважатися європейською, не може ігнорувати ці стандарти і зобов’язана на правовому рівні втілювати їх в життя.
Національним законодавством встановлена вища юридична сила норм міжнародного права над нормами національного стосовно правового регулювання захисту тварин від жорсткого поводження.
Відсутність на законодавчому рівні порядку утримання собак і кішок в населених пунктах України, що не відповідає політичним та економічним змінам, які відбуваються в нашому суспільстві впродовж останніх років, не забезпечує законодавче підґрунтя комплексного вирішення проблем, пов’язаних з утриманням цих тварин у багатоквартирних житлових будинках, приватних будинках, а також на підприємствах незалежно від форми власності.
Мета розробки – визначення необхідних стандартів утримання та догляду, найбільш придатних для тварин даного виду, при утриманні яких необхідно керуватися міркуваннями благополуччя і безпеки тварин. Розроблений відповідно до новітніх наукових досліджень в даній області і є керівництвом для осіб, відповідальних за утримання і турботу за домашніми тваринами. Ґрунтується на принципі благополуччя і обліку основних фізичних і поведінкових потреб тварини.
Об’єктами у сфері утримання та поводження з свійськими непродуктивними тваринами в населених пунктах є свійські непродуктивні тварини – собаки і кішки.
Суб’єктами відносин у сфері утримання та поводження з собаками і кішками в населених пунктах є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи та організації (фізичні і юридичні особи) – власники собак і кішок, а також громадяни, які одержали будь-яку шкоду від собак і кішок.
Завдання Проекту – є забезпечення захисту конституційних прав громадян України, поєднання державного управління та місцевого самоврядування у сфері утримання свійських непродуктивних тварин в населених пунктах України, гарантії держави на захист прав громадян та тварин, достойне відношення до них, рівності прав громадян та громадян – власників тварин, забезпечення належних умов населенню з утримання собак і кішок.
Професор кафедри біохімії і фізіології тварин
 імені академіка М.Ф. Гулого
Карповський В.І.
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook