Кафедра педагогіки взяла участь у конференції трудового колективу гуманітарно-педагогічного факультету

22 грудня 2022, 16:45

   21 грудня відбулась традиційна підсумкова конференція трудового колективу гуманітарно-педагогічного факультету. На конференцію був запрошений проректор з навчально-науково-виробничих питань і адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко.
   Захід відбувся за модераторства голови профбюро факультету Ірини Матвієнко.

   На сьогодні родина гуманітаріїв є найчисельнішою в НУБіП України і налічує 205 працівників. А це 13 кафедр, що готують фахівців і науковців за 24-ма освітніми програмами (вісім на бакалавраті, одинадцять на магістратурі та п’ять в аспірантурі)! Очолювати такий чисельний колектив із різностороннім потенціалом, розуміти і відчувати можливості кожного, творчо обирати вектор і швидкість руху в бурхливому морі щоденних буднів і рифів неочікуваних обставин – справа не для слабкодухих. І, безсумнівно, декан факультету Інна Савицька є лідером, здатним повести за собою, надихнути, простимулювати, а де треба, й приклад показати. Тож звіт Інни Миколаївни колектив заслухав з великим зацікавленням.

   Вже стало доброю, очікуваною колективом факультету традицією згадувати події року в короткому відеоряді. Не став виняткомм і цей непростий, але насичений подіями рік життя ГПФ. У своїй доповіді декан, насамперед, акцентувала увагу на якості роботи кафедр. Досягненням року стала успішна акредитація трьох освітніх програм – «Міжнародні відносини» (ОС «Магістр»); та двох освітньо-наукових програм «Освітні, педагогічні науки» і «Професійна освіта»

   Вона зазначила позитивну динаміку якості кадрового складу кафедр. На сьогодні 65% НПП факультету мають наукові ступені та вчені звання. Порівняно з минулим роком зросла кількість докторів та кандидатів наук, істотно посилився й оновився якісний склад кафедр.
   Результати діяльності кожної кафедри відображає її рейтинг за рік. Найвищий рейтинг на факультеті має наша кафедра педагогіки!!!

 
   Беззаперечно, важливим елементом діяльності колективу факультету є проведення профорієнтаційної роботи. Завданням для всіх нас є максимально використовувати можливості соцмережі для інформування студентів, вступників про життя університету, факультету, умов вступної кампанії. Проблемним і актуальним питанням є й залучення абітурієнтів на підготовчі курси НУБіП України. Ректор Станіслав Ніколаєнко поставив завдання – кожному факультету сформувати мінімум одну групу абітурієнтів на підготовчі курси. Інна Миколаївна наголосила, що якісне проведення вступної кампанії − це запорука майбутнього кафедри, факультету, університету.

   Важливою складовою якості освітніх послуг, що їх надає факультет, є кількісні показники контингенту студентів. І цього річ, попри надскладні умови, контингент студентів факультету збільшився. Ця тенденція зберігається протягом останніх семи років. Наше завдання – її зберегти. У звітному році всі випускові кафедри по-різному, але впорались із набором першокурсників, і в результаті на факультеті навчається на 226 студентів більше проти минулого року. Найвищу результативність профорієнтаційної роботи у звітному році уже другий рік поспіль показує кафедра соціальної роботи та реабілітації.       Конкурують з нею кафедри педагогіки та психології. І це в умовах війни!

   Цього року для абітурієнтів, які готувалися складати національний мультипредметний тест, проведено майстер-класи з написання мотиваційного листа, проводилися безкоштовні курси з підготовки до складання НМТ з української мови, історії України. Для вступу на магістратуру були організовані курси для випускників бакалаврату всього університету зі складання ТЗНК. Декан висловила подяку НПП, які організовували цю роботу й наголосила, що вступна кампанія 2023 року фактично вже розпочалася і завданням випускових і невипускових кафедр є щонайменше утримати показники набору 2022 року.
   Декан наголосила на необхідності вивчення та вдосконалення іноземних мов студентами та викладачами факультету, підготовки до складання НМТ, ЄВІ та посиленні ролі в цьому «Центру вивчення іноземних мов», «Центру полоністики» та «Центру франкофонної освіти і культури». Кафедра англійської філології отримала завдання відновити співпрацю з Екзаменаційним центром Оксфорд Клас, який є в Києві офіційним представником Кембриджського університету.

 
   Завдання на 2023 рік − не тільки поглиблювати і розширювати співпрацю з нашими міжнародними партнерами, але й розробляти й реалізовувати спільні освітні та наукові проєкти. Важливо до виконання наукових проєктів залучати і студентів, котрі перші самостійні кроки в наукових дослідженнях роблять, працюючи над науковими роботами, які подають на Всеукраїнський конкурс.

 
   Не зважаючи на війну, факультет активно проводив науково-практичні конференції і семінари. Проведено 14 міжнародних і всеукраїнських конференцій. Завданням для всіх кафедр є підготувати конференцію до 125-ї річниці Університету та долучити до її проведення знаних вітчизняних та закордонних фахівців і науковців.
   Цього року за результатами першого (університетського) етапу вчена рада університету рекомендувала до подання в МОН шість проєктів НДР. Тематика підготовлених проєктів НДР на 2023 рік ураховує ситуацію в Україні і відповідає викликам часу.
   Публікаційна активність загалом по факультету зросла. Цьогоріч збільшилася кількість науково-педагогічних працівників, що протягом року опубліковали    3 і більше праць у виданнях Scopus та Web of Science. Це позитивно впливає на основні показники наукового рейтингу кафедр і факультету.
   Інна Миколаївна наголосила на таких ключових аспектах підвищення якості підготовки наукових кадрів, як формування переліку актуальної тематики дисертаційних робіт аспірантів, докторантів та залучення до аспірантури обдарованої молоді. Потрібно постійно підвищувати відсоток успішних захистів, який наразі складає 75%.

   Декан закликала кафедри до підготовки якісних навчально-методичних матеріалів, наповнення, осучаснення та атестування електронних навчальних курсів.

   У доповіді прозвучала подяка викладачам і студентам, які зараз боронять нашу Україну від ворога, а також долучилися до волонтерського фронту, надають матеріальну і грошову допомогу ЗСУ.
   Факультет ставить собі завдання ‒ розширити кількість госпрозрахункових підрозділів та перелік платних послуг в освітній і науковій діяльності та збільшити обсяг надходжень до спеціального фонду університету, зокрема наукового та благодійного фонду «Голосіївська ініціатива».
   Завершуючи свою доповідь, Інна Миколаївна зазначила, що перераховані успіхи є заслугою всього колективу ГПФ – і викладацького, і студентського.    Були визначені пріоритетні завдання на наступний рік в освітній діяльності, в науковій діяльності та у сфері міжнародної діяльності.

 
   Після завершення доповіді прозвучали запитання до декана. Зокрема, завідувача кафедри педагогіки Руслана Сопівника цікавило, як буде змінюватись у перспективі освітня і наукова політика факультету під впливом вимог, продиктованих воєнним станом.
   Обговорюючи доповідь декана, проректор з навчально-науково-виробничих питань і адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко зазначив, що декан і кожний викладач ГПФ є достойними представниками НУБіП України, займаються хорошою справою, тому факультет так гідно завершив семестр. Валерій Іщенко відзначив, що колектив в умовах сьогодення має навчитись правильно оцінювати ситуацію, гуртуватись, розуміти та шанувати один одного.


   Наприкінці конференції трудового колективу гуманітарно-педагогічного факультету традиційно стало нагородження грамотами, якими відзначено всі завідувачі кафедр та науково-педагогічних працівників, які досягли особливо високих показників у науковій та освітній діяльності. Також грамоти отримали лаборанти, фахівці та завідувачі лабораторій факультету.

ʼ

   Важливим було ще й інше. У часи війни, коли немає нічого сталого, крім нашої віри в Україну, важливо вміти подивитись в очі один одному, почути правду, відчути себе значимим у команді, яка здатна впоратись із новими, часом дуже непростими завданнями, надихнутись від думки, що зроблене тобою помічене й оцінене іншими.
   Тож конференція трудового колективу гуманітарно-педагогічного факультету констатувала фініш календарного року з усіма його плюсами і мінусами та надихнула весь колектив на день завтрашній.


   Віримо в Перемогу! Україна понад усе!

 

Альона Альтанова,
старший викладач кафедри соціальної роботи та реабілітації

Олександр Кучай,
професор каедри педагогіки

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook