Участь студентів факультету захисту рослин у Молодіжній компанії із змін клімату в Україні

11 листопада 2009, 11:25
м. Київ

7-16 грудня у м. Копенгаген ( Данія) під егідою ООН відбудеться Самміт з питань змін клімату. На Копенгагенському Самміті планується обговорити та підписати Копенгагенський договір, який має стати міжнародним документом, що буде регулювати політику в сфері змін клімату після закінчення дії Кіотського протоколу.
В рамках підготовки всесвітнього форуму із змін Клімату 23 вересня 2009 року в Україні розпочалася Молодіжна інформаційна компанія з питань змін клімату, яку започаткував Центр сталого розвитку та екологічної освіти за підтримки Ініціативи з питань змін клімату Державного департаменту США.
Під час інформаційної компанії передбачалася участь студентів та молодих вчених із трьох українських університетів: Кременчуцького державного університету ім.. Михайла Остроградського, Національного університету біоресурсів і природокористування та Кам’янець-Подільського національного університету в науковій конференції з питань змін клімату в Києві в вересні 2009 року, відвідування навчання державних службовців із питань впливу змін клімату на водні ресурси в Чернігові в жовтні 2009. Крім цього, інформаційна компанія передбачає подальші самостійні кроки молоді в поширенні знань з питань змін клімату та виконання практичного проекту із пом’якшення впливу змін клімату в університетському середовищі.
У вересні 2009 десятьох студентів факультету захисту рослин Національного університету біоресурсів та природокористування було відібрано для участі в молодіжній компанії із змін клімату згідно попереднього анкетування.
23 вересня 2009 року студенти прийняли участь в першій події -науковій конференції із змін клімату, на якій були присутні вчені із Університету Каліфорнії в Девісі, Університету Матея Бела в Словаччині, а також студенти Кременчуцького державного університету ім.. Михайла Остроградського та Кам’янець- Подільського державного університету. Наукова конференція відбулася в офісі Програми ім. сенатора Фулбрайта в м.Києві.
На конференції розглядалися питання впливу змін клімату на стан екосистем, зокрема, на шкідливі організми рослин Наукові доповіді з різних аспектів питання було зроблено професором Едом Люїсом із Університету Каліфорнії в Девісі, професорами Мареком Дрімалом та Евою Штробовою з Університету Матея Бела в Банскій Бистриці, Словаччина. Студентка ФЗР Вікторія Мазур зробила доповідь про вплив змін клімату на шкідливі комахи, бур’яни та хвороби. Дискусія, що розгорнулася потім, дозволила зрозуміти, що зміни клімату вже мають відчутний вплив на екосистеми, про це, зокрема, свідчать останні наукові дані, отримані в Словаччині. Важливим завданням є розробка адаптаційних заходів, в тому числі в сільському господарстві, майбутні спеціалісти із захисту рослин, мають долучатися до процесу і вже зараз проводити наукові дослідження із питань впливу змін клімату та стан екосистем, результати яких надалі могли б бути використані при розробці адаптаційних мір в нашій країні.
Наступним заходом компанії була участь студентства в тренувальному занятті «Зміни клімату і водні ресурси: зменшення ризиків та адаптація”. Захід було спільно організовано Державним Комітетом України із водного господарства, Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів, Центром сталого розвитку та екологічної освіти та Програмою імені сенатора Фулбрайта в Україні ( США). Тренувальне заняття було підтримано відділом Преси, культури та зв’язків з громадськістю Посольства США в Україні в рамках програми малих грантів для випускників Американських програм з освіти, а його координатором була професор КДУ, випускниця програми ім. Фулбрайта Валентина Вікторівна Підліснюк.
Захід відбувся напередодні Дня кліматичних дій, який відмічається у світі 24 жовтня, і також проходив в рамках підготовки України до Самміту з питань змін клімату, що відбудеться в грудні 2009 року в м.Копенгагені. Серед учасників тренувального заняття були Представники Державного Комітету водного господарства України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, державні службовці Чернігівської, Хмельницької та Київської областей, викладачі університетів, науковці- випускники американських програм з освіти.
Студенти факультету захисту рослин Університету біоресурсів і природористування прийняли участь у цьому тренувальному занятті разом із студентами з Кам’янець-Подільського національного університету та Кременчуцького державного університету ім. Михайла Остроградського. Тренінг виявився надзвичайно корисним. Учасники отримали нову та цікаву інформацію з питань впливу змін клімату на водних ресурси в світі та в Україні, дізналися, яким чином розробляються адаптаційні міри, якою є їх послідовність, як підвищувати їх ефективність. Під час рольових ігор, що проходили в рамках тренувального заняття, студенти разом з державними службовцями мали розробити власні пропозиції до політики протидії змінам клімату. Група студентів з Національного університету біоресурсів та природокористування працювала разом із викладачами університетів та представниками Державного комітату водних ресурсів, і представили на розгляд учасників проект із адаптації до змін клімату однієї з галузей сільського господарства.
Молодіжна компанія із змін клімату продовжиться в Україні до травня 2010 року. Зараз учасники молодіжної компанії мають почали працювати над власним проектом із адаптаційних чи пом’якшувальних дій протидії змінам клімату на локальному рівні. Головним завданням є не тільки ( і не стільки) розробка теоретичної ідеї, скільки успішне її впровадження в університеті.
Переможці конкурсу студентських проектів приймуть участь у Всеукраїнській конференції молодих вчених в Кременчуцькому державному університеті в квітні 2010 року та отримають заохочувальні премії від Посольства США в Україні.
Студенти факультету захисту рослин разом із студентами з інших університетів України наразі розпочали роботу над власним проектом. За умовами компанії, інші студенті нашого університету можуть приєднатися до цієї діяльності.
За матеріалами Т.Р. Стефановської, координатора участі студентів НУБіП, доцента кафедри ентмомології, факультету захисту рослин, випускниці програми ім. Фулбрайта Державного департаменту США


Учасники тренінгу
Обговорення адаптацйного плану
Підготовка адаптаційного плану до змін клімату
Презентація адаптаційного плану від студентів ФЗР
Робота в малих групах на тренінгу
Студенти ФЗР- учасники тренінгу
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook