Мандруємо Україною і не тільки…

21 лютого 2024, 12:15

 21 лютого відзначають Всесвітній день екскурсовода. Це цікава, благородна і дуже необхідна професія, адже екскурсоводи є зберігачами багатющих знань і творчих здобутків людства незалежно від того,  про що йдеться, - про галерею живопису, архітектурні ансамблі чи музеї техніки.

          Історія туристичного супроводу має давнє коріння. Іноземцям, що приїздили до Стародавньої Греції та Риму, надавали провідника, який полегшував подорож, а з тих пір, як люди почали активно подорожувати, відвідувати різні міста і країни, їм стало складно обійтися без допомоги професійних гідів. 
          У наш час туризм набув особливого сенсу, оскільки він дає можливість відчути себе частиною величезного світу, розширити кругозір, збагатитися інтелектуально та духовно. Професія екскурсовода перетворилася на справжнє мистецтво, а професіонали екскурсійної справи – надзвичайно освічені, всебічно розвинені люди, які володіють ґрунтовними знаннями, відмінними комунікативними навичками та ораторським талантом. 
          У світі існує Міжнародна федерація екскурсоводів, і саме  її президент -  Т. Лоізідес - у 1990 році зініціювала відзначення Всесвітнього дня екскурсовода, а її ідея знайшла відгук  у більшості держав планети.
          До Всесвітнього дня екскурсовода долучила своїх вихованців і режисер  народного театру "Березіль" Наталія Тітенко: артисти театру отримали завдання створити екскурсію рідним містом,  районом, селищем або ж країною, де вони були. Отож презентуємо вам проєкт "Мандруємо Україною і не тільки".
          Розпочнемо, звісно зі столиці нашої держави. Студент факультету тваринництва і водних біоресурсів Віталій Медвєдєв розповідає про його улюблений район - Солом'янку: 

           

          Дуже любить свою Борщагівку майбутній ветеринар Вікторія Медовкіна:

                      

          Щиро вірить, що в недалекому майбутньому потрапить у рідну визволену  Ганусівку, що на Луганщині, студентка гуманітарно-педагогічного факультету Карина Сирова

             

          Аліна Ільїна ( факультет захисту рослин, біотехнологій та екології) через війну також давно не може потрапити у чарівне селище Максима Горького ( Херсонська область), проте з трепетом розповідає про нього: 

           

          Багату на історію  Онуфріївку, що недалеко від Кропивницького, представляє Максим Гречуха з механіко-технологічного факультету: 

            

          «Конотопську відьму» читали? Докладніше про цікавинки Конотопа вам розповість Юлія Дорошенко з факультету ветеринарної медицини : 

            

          Агробіолог Вероніка Кукіш покаже, як шукає скарби Полтавщини у Великій Бузовій: 

           

          А скільки цікавого про рідне місто Черкаси знає першокурсниця ГПФ Анна Паливода! 

           

          Легенд про княгиню Анну ви, мабуть, чули багатенько. Яка з них про Корець на Рівненщині? Дивіться відео романтичної Людмили Богушевської  з факультету захисту рослин, біотехнологій та екології: 

           

          А ще кілька днів – і ми вшановуватимемо пам'ять нашої Мавки -  Лесі Українки ( її день народження 25 лютого). А де вона народилася, знаєте? У Звягелі! Тож слово Іванні Тюфановій ( факультет ветеринарної медицини):   

            

          А тепер переїжджаємо у стародавній Чортків. За даними  археологічних знахідок, йому 4000 років. Чи правда це, розповість Любов Павліковська - студентка гуманітарно-педагогічного факультету. 

           

          А от Любові Тхорик ( АБФ) України було замало.  Тож завершуємо екскурсію ми у Севільї. Увага на екран! 

           

          Такі вони, наші актори: розумні, талановиті, креативні,   закохані у рідну землю. Чекаємо від них нових проєктів!

Ірина Майданюк, завідувач кафедри культурології

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook