ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ АГРОБІОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ У ТЕПЛИЧНОМУ КОМБІНАТІ

16 квітня 2016 року

Практична підготовка є одним з основних компонентів підготовки фахівців у вищих учбових закладах. Особливо важливою ця складова підготовки високваліфікованих спеціалістів є для таких прикладних спеціальностей, як Агрономія. Тому на агробіологічному факультеті розроблена система різноманітних за функціональним призначенням практик. Зокрема, першою ланкою цієї наскрізної програми є агрономічно-ознайомчі практики, де студенти 1 і 2 курсів мають змогу ознайомитися з базовими принципами ведення рослинництва, овочівництва, садівництва тощо.

З настанням весни  настала гаряча пора для агрономів, і для студентів – майбутніх агрономів також. Зараз триває агрономічно-ознайомча практика у студентів 2 курсу. І в її рамках викладачами кафедри закритого ґрунту було проведено ознайомлення студентів із структурою та технологічними особливостями вирощування овочевих культур у теплицях  ПАТ «Комбінат «Тепличний» (с. Калинівка Броварського району). Комбінат є флагманом тепличного овочівництва України, у якому впроваджуються найсучасніші технології, і який за багатьма показниками не поступається аналогічним підприємствам Нідерландів – визнаного світового лідера у цій сфері. І особливо приємно, що це господарство є давнім і добрим партнером НУБіП, надаючи свої виробничі площі для проведення практичних занять, практик, виконання бакалаврських, магістерських і дисертаційних робіт.  Велика кількість фахівців «Комбінату «Тепличний» є випускниками нашого університету, зокрема більше 10 випускників кафедри закритого ґрунту працюють на різноманітних керівних посадах агрономів-технологів.

Тож студенти в рамках проходження практики мали можливість ознайомитися з особливостями ведення культури у модернізованих вітчизняних і нових голландських теплицях. Першим етапом такого знайомства була технологія вирощування огірка. На практиці була закріплена інформація про мінеральні субстрати для гідропонної культури, способи вирощування розсади, досвічування, схеми розміщення та формування рослин, використання бджіл для запилення культури.  

Неабиякий інтерес у студентів викликала теплиця з рослинами помідора, які за вегетаційний період формують стебло довжиною до 8 м. Тут рослини вирощують на кокосових матах на краплинному зрошенні. Для запилення використовують джмелів. Також студентів зацікавила, і до певної міри вразила інформація, що вся продукція на комбінаті вирощується без застосування хімічних методів боротьби з шкідниками та хворобами. Використовують тут лише біологічні методи захисту рослин, зокрема ентомофагів. Недаремно «Комбінат «Тепличний» є одним з небагатьох господарств аграрної галузі України, який отримав міжнародний сертифікат на технологічний цикл вирощування продукції Global G.A.P. Також студенти відвідали лінію з вирощування зеленних культур та сортувальний цех помідорів.

І завершилось знайомство з комбінатом дегустацією смачної вітамінної овочевої продукції!

 

 

О. Цизь
доцент кафедри закритого ґрунту

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook