Практична підготовка магістра у відповідності до вимог сучасних молочних комплексів

29 вересня 2016, 9:05

20 вересня 2016 р. студенти магістерської програми «Ветеринарне забезпечення скотарства, вівчарства та козівництва» під керівництвом професора Любецького В.Й. та доцента Жука Ю.В., згідно навчальної програми, узгодженої з Асоціацією виробників молока, провели виїзні лабораторні заняття з дисципліни «Превентивні ветеринарні технології незаразних хвороб жуйних» на базі ВП НУБіП України «Великоснітинське НДГ ім. О.В. Музиченка».
Сьогодні, практично, у всіх господарствах, комплексах, де сконцентроване високопродуктивне поголів’я корів (6 тис. і більше літрів за лактацію), рання діагностика тільності проводиться з використанням ультразвукового дослідження (УЗД), на 31-35 добу після осіменіння. Володіння зазначеною методикою для майбутнього фахівця в галузі молочного скотарства є надзвичайно важливою. Враховуючи це, магістрами було відпрацьовано методику проведення УЗД тільності корів на ранніх термінах. Крім того, за результатами, отриманими при ультразвуковому дослідженні, встановлювали причину симптоматичної неплідності. 



Крім того, у неплідних корів було досліджено рівень кетонових тіл у крові.

Слід зауважити, що у господарствах, які входять у сферу обслуговування лікарів ветеринарної медицини Асоціації виробників молока, під час дослідження будь-якого з періодів репродуктивного циклу, виконання певного об’єму робіт оформляється документально – протоколом.
Тому, магістрами під час проведення практичного заняття відпрацьовано методику проведення клінічного дослідження корів з різними періодами репродуктивного циклу і заповнення протоколів запуску, перебігу сухостійного періоду, картки отелення та протоколу контролю перебігу післяродового періоду.


 

 
 

Доцент кафедри акушерства, гінекології та
біотехнології відтворення тварин Ю.В. Жук
 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook