Екскурсія до Сесійного будинку Верховної Ради України.

8 травня 2018, 19:52
Верховна Рада України

За ініціативи кураторів кафедри фіскальної політики і страхування студенти 2-го курсу економічного факультету спеціальності "Фінанси, банківська спрва і страхування" 7 травня 2018 року побували на екскурсії у Сесійному будинку Верховної Ради України.

Зустріч почалася з розповіді екскурсовода про історію будівництва ВРУ. На початку 1934 р. після перенесення столиці УРСР з м. Харкова до м. Києва було розроблено і затверджено генеральний план будівництва та реконструкції міста над Дніпром. У лютому 1936 р. було оголошено конкурс на кращий проект приміщення Верховної Ради УРСР. Автор проекту В.Заболотний у 1940 р. був удостоєний Державної премії та призначений головним архітектором м. Києва. Архітектура будинку втілює притаманні тому часу класичні прийоми і форми. Світлий колір і співзвучність природному ландшафту роблять його справді київською спорудою. Будинок Верховної Ради є зразком "української архітектурної класики". 

Портал українскього прапору

Особливу увагу у студентства викликала на 2 поверсі парламенту картина державотворення. Її автор – художник Олексій Кулаков. 

На картині зображений історичний момент, коли 24 серпня 1991 року з присутніх в залі 362 депутатів 350 проголосували за незалежність України, а після того історичного голосування група нардепів занесла до зали великий прапор України і накрила ним трибуну. Нині цей прапор зберігається поруч з картиною в скляному коробі. Це велике полотно, розміром 8х4 метри, заносили до сесійної зали, коли відзначалися 10-та і 20-та річниці незалежності України.

Студенти також приміряли на себе роль майбутнього народного депутата України у кулуарах 3-го поверху за круглим столом, де проводяться термінові наради фракцій.

Студенти подякували адміністрації університету, викладачам кафедри за можливість отримати незабутній та цікавий досвід. 

Ольга Файчук

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook