ЗДОРОВІ ДІТИ - НАШЕ МАЙБУТНЄ І ШЛЯХ ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ГЕНОФОНДУ НАЦІЇ!

20 березня 2012 року
м. Київ, Броварський проспект, 15 Міжнародний виставковий центр


     Здоров'я закладається в дитинстві – основний фактор впливу на здоров’я та розвиток дітей – це харчування. Дані експертів свідчать, що нажаль сучасний стан дитячого харчування ( в т.ч. м’ясних і рибних продуктів ) не є задовільним.
Виробництво вітчизняних продуктів дитячого харчування ще не досягло достатнього рівня. На сьогодні, як і в минулі роки, внутрішній попит на продукти дитячого харчування більш, ніж наполовину задовольняється за рахунок продукції іноземного походження. У структурі внутрішнього ринку продуктів дитячого харчування частка власного виробництва до фактичного споживання займає:

  • молоко та кисломолочні продукти – 95,7%;
  • молочні суміші і каші – 31,9%;
  • соки і фруктово-овочеві пюре – 34,1%.

     Величезною проблемою є те, що консерви на м'ясній та рибній основах для дітей віком до 3-х років, які є джерелами життєво важливих для організму,що росте речовин, в Україні не виробляються.

     Відомо, що високоякісна сировина – запорука безпечності продукту дитячого харчування. На даний час статус спеціальної сировинної зони надано 83 господарствам в 14 областях України (Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій,Черкаській і Чернігівській).
Стабілізація і відродження галузі виробництва продуктів дитячого харчування можливі за умови здійснення чіткої стратегічної лінії з боку держави з обов'язковим фінансовим забезпеченням за рахунок коштів державного бюджету. З метою визначення загальнодержавних стратегічних пріоритетів у сфері забезпечення високоякісним та безпечним дитячим харчуванням прийнята Державної цільової соціальної програми розвитку виробництва продуктів дитячого харчування на 2012- 2016 роки, затверджено наказ Мінагрополітики по забезпеченню виконання заходів цієї програми. Для обговорення ситуації та визначення конкретних шляхів розвитку в Києві щорічно проводять Міжнародний спеціалізований форум товарів для дітей «Baby EXPO» із залученням виробників, споживачів, представників урядових структур,науковців, спеціалістів провідних фахових ВУЗів.

     20 березня 2012 року у рамках XVI Міжнародного форуму товарів для дітей «Baby EXPO» було проведено круглий стіл на тему «Вітчизняна індустрія дитячого харчування: сучасний стан та перспективні напрямки розвитку». В роботі та обговоренні брали участь представники Міністерства аграрної політики і продовольства України, представники центральних органів виконавчої влади, керівники Національної асоціації «Укрконсервмолоко», керівники провідних вітчизняних підприємств дитячого харчування. По запрошенню генерального директора асоціації «Укрконсервмолоко» Тамари Нагайцевої було створено робочу групу від НУБІП України для участі в заході. Склад робочої групи НУБІП України: Мельничук Д.О.- ректор НУБІП України, Мельничук С.Д. - директор Українського ННІ якості біоресурсів та безпеки життя; Мельничук М.Д. - директор ННІ рослинництва, екології і біотехнологій; Баль-Прилипко Л.В. - декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК; Дубровін В.О. - проректор з наукової та інноваційної діяльності;Макаренко Н.А. - директор НДІ рослинництва та сталого природокористування; Мазуренко І.К. - директор ВП НУБіП України «Науково-дослідний та проектний інститут стандартизації і технологій екобезпечної та органічної продукції»; Філліпова Л.Ю. - заступник директора ВП НУБіП України «Науково-дослідний та проектний інститут стандартизації і технологій екобезпечної та органічної продукції» з наукової роботи з питань харчових технологій; Лебська Т.К. - завідувач кафедри технології м'ясних, рибних та морепродуктів; Клюваденко А.А. - завідувач проблемної науково-дослідної лабораторії теми 110/44-ф; Віннов О.С. - доцент кафедри технології м'ясних, рибних та морепродуктів. В рамках круглого столу проводилося обговорення нагальних питань, що стосуються якості та безпечності вітчизняного дитячого харчування. З актуальними доповідями виступили Макаренко Н.А, Баль-Прилипко Л.В., Філіпова Л.Ю. Для забезпечення споживачів високоякісними дитячими продуктами, які відповідають вимогам кращих сучасних світових зразків, необхідно постійно працювати над розробкою нових та удосконалених видів продукції, впроваджувати нові технології виробництва, технічно переоснащуватися. Під час дискусії учасники засідання одноголосно прийняли рішення про необхідність розробки в найкоротший термін проекту концепції програми «Шкільне молоко»,а також проекту НУБІП України по виробництву консервів для дитячого харчування на рибній та м’ясній основі та включення їх до Державної цільової соціальної програми розвитку виробництва продуктів дитячого харчування на 2012- 2016 роки. 

     Командою фахівців НУБІП України було представлено перші результати проекту,зокрема наукові розробки УННІ якості біоресурсів і природокористування : рибо-овочеві консерви для дитячого харчування суфле з риби та моркви,суфле з риби та гарбуза, паштет рибо-овочевий з квасолею, паштет рибо-овочевий з нутом. Розроблено технологію перероблення овочевої та баштанної сировини, нормативну і технологічну документацію на виробництво широкої гами продукції, представленої таким асортиментом:

  • овочі кулінарні: морква, буряк, цвітна капуста, баклажани;
  • пюре-напівфабрикати асептичного консервування з солодкого перцю, динь;
  • соки-напівфабрикати асептичного консервування з кавунів;
  • ферментовані соки з моркви, буряку, білоголової капусти;
  • овочеві суміші (смузі): з дині у кавуновому соку; з моркви та яблук у кавуновому соку; з гарбузів, аличі у кавуновому соку.

     Також для забезпечення комплексності випробувань продуктів дитячого харчування, оцінки їх натуральності, ідентифікації та попередження фальсифікації розроблено:

  • мінімальні специфікації якості консервованих одно- та двокомпонентних продуктів;
  • методичні рекомендації з оцінки натуральності консервованих багатокомпонентних продуктів;
  • методичні вказівки хіміко-технологічного контролю виробництва продуктів для дитячого харчування;
  • національні стандарти на методи контролю харчових продуктів за показниками якості та безпечності.

     Дипломами учасників XVI міжнародного форуму товарів для дітей нагороджені Український ННІ якості біоресурсів та безпеки життя НУБіП України, «НДПІ стандартизації і технологій екобезпечної та органічної продукції». За презентацію інноваційних технологій безпечних та якісних м’ясних виробів дипломом цього ж форуму нагороджена Л.В. Баль-Прилипко.
     

     Грамотами Міністерства агарної політики та продовольства України та Національної асоціації виробників дитячого харчування нагороджені:

  • за вагомий особистий внесок у розробку та впровадження інноваційних технологій якісних та безпечних м’ясних виробів - Л.В. Баль-Прилипко;
  • за розробку та впровадження новітніх технологій у молокопереробну галузь – Д.Ю. Прасол;
  • за розробку та впровадження новітніх технологій у рибопереробну галузь – Т.К. Лебська та О.С. Віннов;
  • за розробку та впровадження методів контролю безпеки харчових продуктів – Н.М. Слободянюк та І.Є. Войнова.

 

p


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook