Анатолій Шостак удостоєний найвищої нагороди Європейського Союзу

26 грудня 2013 року

Анатолій Шостак: LABORE ET SCIENTIA – працею і знаннями!
26 грудня 2013 року.
Український вчений удостоєний найвищої нагороди Європейського Союзу, повідомили в Міністерстві освіти і науки Російської Федерації.
В рамках національної програми «Золотий фонд вітчизняної науки» і у відповідності з рішенням комісії з нагород «Європейського науково-промислового консорціуму» (www.euscience.info) встановлений орден LABORE ET SCIENTIA – ПРАЦЕЮ І ЗНАННЯМИ. Орден вручається російським и зарубіжним ученим за визнаний світовою спільнотою внесок у науку і освіту. Позитивне рішення про нагородження Анатолія Шостака орденом LABORE ET SCIENTIA комісії з нагород «Європейського науково-промислового консорціуму» отримано 29.05.2013 (Протокол №12/29.05.2013). Та ж комісія нагородила А. Шостака Золотою медаллю «Європейська якість». (Gold medal "European Quality") Нагородження медаллю є суспільним визнанням досягнень фахівця в галузі виробництва якісної наукової продукції – фундаментальних і прикладних досліджень, освітніх програм, навчально-методичних видань. Основними критеріями виступають: високий професіоналізм лауреата, його систематичний, інтегрований і організований стиль роботи, спрямований на безперервне покращання якості наукової і освітньої продукції. Позитивне рішення комісії з нагород «Європейського науково-промислового консорціуму отримано 07.06.2013 (Протокол № 31/07.06.2013).
Враховуючи реальні здобутки, одна з найпрестижніших наукових установ Європи – Міжнародна Академія Природознавства (IANH) обрала А.Шостака своїм повноправним (дійсним) членом: International Akademy of Natural History full member, м.МЮНХЕН). Іменний СЕРТИФІКАТ №SO134 від 24.06.2013 р. . Цей статус засвідчує його багаторічну Міжнародну науково-просвітницьку діяльність. Документ дає право брати участь у роботі Академії і прийнятті відповідних рішень та МОЖЛИВІСТЬ безкоштовної ПУБЛІКАЦІЇ у провідних наукових виданнях Європи.
Урочисте вручення нагород відбулося 19 листопада 2013 року на Міжнародній науковій конференції «EDUCATION AND SCIENCE WITHOUT BORDERS» ОСВІТА І НАУКА БЕЗ КОРДОНІВ в м.Мюнхен (Німеччина).
Цій знаковій події передувала велика робота, у тому числі й узгодження з керівними освітньо-науковими структурами України. Президія Російської Академії Природознавства за підтримки IANH ретельно розглянула документи та творчі здобутки професора Шостака Анатолія Вікторовича і подала його кандидатуру до вказаних нагород, як ученого, який зробив значний вклад у розвиток вітчизняної та світової науки і освіти, що підтверджується переліком його публікацій у авторитетних виданнях, а також винагородами, дипломами і медалями, присудженими йому раніше Президією РАП за участь у Міжнародних форумах, конференціях та виставках.
Зокрема, у 2006 році він проходив стажування на всесвітньовідомій фірмі Bosch Rexroth AG (Німеччина, м. Ельхінген), де вивчав розробку і виробництво аксіально-поршневих гідромашин, їх ринок збуту та німецький досвід підготовки кадрів різного рівня. Одночасно з викладацькою діяльністю понад 30 років займається прикладною методикою, впровадженням у навчально-виховний процес методів активного навчання, розробив і впровадив кілька ділових ігор. Пізніше серйозно зайнявся мотиваційним менеджментом, інформаційними технологіями та наукометрією.
Понад 10 років копіткої і напруженої праці пішло у Шостака А.В. на створення унікальної методики оцінювання професійної діяльності науково-педагогічних працівників та структурних підрозділів навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації з наступним визначенням їх рейтингу (є відповідні патенти та акти впровадження). Суть методики полягала в тому, щоб формалізувати цю діяльність, виключити емоційну складову при оцінюванні, знайти відповідні критерії, усунути зрівнялівку в оплаті праці, примусити вести чіткий облік власноруч(!) виконаної роботи. Методика сприяла небувалій мотивації до праці, іншими словами дала потужний поштовх внутрішнім, прихованим резервам, без якихось додаткових капіталовкладень. При цьому керівник (ректор) отримав не опосередкований зворотній зв’язок з виконавцями різного рангу (як було раніше), а прямий і безпосередній. Розроблена система має колосальні фінансові наслідки, вона впливає на самопочуття окремого індивіда в колективі і є, по-суті, крупним соціальним проектом. Крім того, у керівника з’явилась додаткова (і дуже суттєва!) можливість для фінансового маневру: підтримки інноваційних ініціатив, встановлення доплат і надбавок, виплат більшої кількості премій тощо.
Розроблена Шостаком А.В. методика неабияк сприяла впровадженню в університеті системи менеджменту якості і проходженню сертифікації за вимогами міжнародних стандартів ISO 9001:2008, створенню Наукового парку НУБіП України «Стале природокористування та якість життя». Неможливо переоцінити роль методики на даному етапі: університет проходить національну акредитацію за 45-ма спеціальностями й водночас міжнародну за нормативами США - першим на пострадянському просторі. НУБіП України достойно зустрів у листопаді 2013 року свою славну 115-у річницю. Слід зауважити, що розроблену методику взяв за основу, з урахуванням власної специфіки, НУ України «Київський політехнічний інститут» і ще десятки ВНЗ в Україні та країнах СНД.
Наукові праці Анатолія Вікторовича широко відомі у країнах СНД, зокрема в Росії, відзначені дипломами та сертифікатами на престижних міжнародних виставках: "Агро-2010", "Агро-2011", "Агро-2012", німецько-французько-американських "ІнтерАгро-2011", "ІнтерАгро-2012", "ІнтерАгро-2013", золотими, срібними та бронзовими медалями на Міжнародній виставці "Сучасна освіта в Україні" (2010, 2011, 2012, 2013); під його науковим керівництвом успішно захистилося понад 500 бакалаврів, спеціалістів, магістрів; він є автором біля 300 наукових праць українською, російською, англійською та німецькою мовами, у т.ч. 5 навчальних посібників та 10 авторських свідоцтв на винаходи. Нагороджений нагрудними знаками "Відмінник освіти України", "Відмінник інженерної служби України"; визнаний "Кращим освітянином України 2010 року", лауреатом відзнаки "Залиш мені в спадщину думку найвищу"; нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2003), Трудовою відзнакою "Знак Пошани" (2004), Почесною грамотою Федерації профспілок України (2007), отримав дипломи Всеукраїнської програми "Національні лідери України" у номінаціях "Наука" і "Освіта" (2012), нагороджений престижною у науковому середовищі Срібною медаллю ім. В.І. Вернадського "За видатні успіхи в галузі гуманітарних та природничих наук" (2012); отримав почесне звання "Заслуженный работник науки и образования" (Росія, 2012); диплом Почесного доктора наук DOCTOR OF SCIENCE, HONORIS CAUSA (Росія, м. Сочі, 2012). Ще одним Міжнародним визнанням стало рішенням Атестаційної комісії з нагород і премій Російської Академії Природознавства (від 24 січня 2013 року) про нагородження Анатолія Шостака Золотою медаллю "За новаторскую работу в области высшего образования".
Доцент кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту ім. М.П. Момотенка Технічного навчально-наукового інституту Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор РАП, член Президії Академії наук вищої освіти України Анатолій Шостак – один з небагатьох (на даний час) вчених в Україні, який отримав найпрестижнішу нагороду Євросоюзу орден LABORE ET SCIENTIA. Першим таку нагороду отримав відомий вчений, професор кафедри прикладної та обчислювальної математики СумДУ, академік Російської Академії Природознавства Леонід Аншелович Фильштинський.
Символічно, що назва цього ордена співпадає із життєвим кредо Анатолія Вікторовича: лише ПРАЦЕЮ і ЗНАННЯМИ!
Нагадаємо, що орден «LABORE ET SCIENTIA», заснований комісією з нагород «Європейського науково-промислового консорціуму» (ESIC, Мюнхен) в рамках національної програми «Золотий фонд вітчизняної науки». Він присуджується вченим світу за видатні наукові роботи, відкриття і винаходи або за сукупність робіт, що мають велике наукове та практичне значення. Відбір кандидатів для нагородження здійснюється незалежними експертами: «Європейський науково-промисловий консорціум нагороджує орденами кращих громадян-кандидатів, незалежно від країни їх проживання, національності і віросповідання. Будь яка участь грошових коштів та їх еквівалентів виключена: основним критерієм є високий професіоналізм лауреата і його відповідальне ставлення до роботи і суспільства». Для того, щоб отримати орден, необхідно бути номінованим провідним науково-освітнім закладом або особами, які вже мають світове визнання. Самономінації не приймаються. Серед росіян, нагороджених у 2012 році, всесвітньо відомі вчені: професор Леонід Михайлович Рошаль, академік Лео Антонович Бокерія, академік Євгеній Іванович Чазов, Ариф Пирвелієвич Шихвердієв та багато інших. Орден і відповідний сертифікат видаються також безкоштовно, а номінанти отримують премію.


Колектив Національного університету біоресурсів і природокористування України щиро вітає Шостака А.В. із заслуженими нагородами, зичить міцного здоров’я і подальших успіхів на благо університету та України!

Орден LABORE ET SCIENTIA - Працею і Знаннями - вручає Анатолію Шостаку Президент Европейського науково-промислового  консорціуму «ESIC», всесвітньовідомий вчений у галузі медицини, академік Міхаел Лєдванов (ліворуч). Німеччина, Мюнхен, 19 листопада 2013 р. 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook