А все-таки вона прийшла, або «Голосіївська весна – 2024». День перший

25 квітня 2024 року
Люблю весну, та хто її не любить,
Коли життя цвіте, як пишний сад.
І, мов у сні, шепочуть листя губи,
І квіти шлють солодкий аромат.
Володимир Сосюра
  І в Національному університеті біоресурсів і природокористування України люблять весну. Бо ж це пора, коли приходить час традиційного Міжнародного фестивалю художньої творчості «Голосіївська весна», який щороку збирав тисячі учасників із різних куточків України, ННІ, факультетів, відокремлених підрозділів … Час воєнного лихоліття перервав наш фестиваль, але… галілеївське «А все-таки вона обертається!» перемогло – і все-таки «Весна» прийшла!

 

  23 квітня актова зала університету знову стала місцем, де «не було де яблуку впасти»: на перегляд творчих програм патріотичного марафону (у такому форматі вирішили відродити Фестиваль) зібралися пошановувачі студентської творчості. Надихнула на перегляд програм і виставка образотворчого мистецтва, представлена у Гербовій залі, тож вельмишановне (без перебільшення) журі у складі українського актора та режисера, народного артиста України Володимира Талашка, солістки Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України, народної артистки України Ніни Мирводи, заслуженої артистки України, солістки балету національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г. Верьовки, члена Національної хореографічної спілки України, голови Національної секції Міжнародної організації народного мистецтва IOV WORLD при UNESCO Лідії Вернигор, кандидата філологічних наук, викладача кафедри фольклористики Національного університету імені Тараса Шевченка, керівника народного ансамблю української музики «Роксоланія» Світлани Лещинської, викладача І категорії Київської муніципальної академії музики імені Глієра Анастасії Колеснікової, викладача кінорежисури Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, ментора драматургічних лабораторій, які були проведені за підтримки американської організації USAID та House of Europe від Європейського Союзу Віталія Гавури, старшого викладача кафедри рисунка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, члена Нацспілки художників України Андрія Гайдара, директорки Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЙД-ВЕСТ ГРУП» Світлани Безверхої і тих, хто приєднався дистанційно (Анна Міллер, американська художниця, викладачка образотворчого мистецтва, магістр художнього Університету Сан-Франциско, нагороджена багатьма міжнародними відзнаками за творчі досягнення та нагородою уряду України за волонтерську діяльність «З Україною в серці», Андрій Петрушевський, кандидат наук з технічної естетики, доцент, доцент кафедри дизайну Державного університету інфраструктури та технологій, Сергій Ваврищук, доктор мистецтва, доцент кафедри вокального мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Назарій Тарасенко, лауреат міжнародних диригентських конкурсів, головний хормейстер Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина), було налаштоване на патріотичний марафон.
 
  Відкрив Фестиваль ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко. Привітавши присутніх, Станіслав Миколайович зазначив, що у надскладний для нашої країни воєнний час підтримувати і розвивати дух патріотизму – важливе завдання, і національна культура тут має неабияке значення.
 
  Дійство, яким розпочалися творчі програми, не залишило байдужим нікого. Актори народного театру «Березіль» та команда гуманітарно-педагогічного факультету перенесли кожного, хто сидів (і стояв) у залі, у чорний день – 24 лютого 2022 року, коли завили сирени… Згадали, як вперше почули звуки ракет і вперше побігли до укриття, як пакували тривожні валізи і готували коктейлі Молотова, як хвилювалися за близьких, коли залишалися без зв´язку, згадали безмежні черги на вокзалах і переповнені автомобілями траси…
 
 
 
 
 
 
 
  А от «Сучасні вечорниці» від факультету захисту рослин, біотехнологій та екології були водночас і патріотичними, і жартівливими, особливо взяла за душу в них пісня «Я піду в далекі гори» у виконанні Анни Погрібної, як і авторська поезія «Захисникам» від Віктора Безносюка, що була вплетена у яскравий виступ агробіологічного факультету.
 
 
  Неодноразовий переможець «Голосіївки» факультет ветеринарної медицини, як завжди, вразив масовістю своїх талантів, представлених у постановці «Ти вийдеш за мене?», найяскравішим з яких, мабуть, у цей день був другокурсник Нікіта Кобенко. Виконанням «Плине кача» хлопець враз примусив зал почути, як дрижить повітря…
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
  Чуттєво і лірично представили себе на марафоні студенти економічного факультету, взявши за основу твори Святослава Вакарчука, різноманіття своїх творчих можливостей (від звуків літнього дощу до іспанської музики) показало студентство ННІ неперервної освіти і туризму
  «Перший пішов!» – сказав під час обговорення програм Володимир Дмитрович Талашко. І пішов добре. Чекаємо наступних!
 
Ірина Майданюк,

 завідувач кафедри культурології 


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook