Поєднання науки та практики: досвід педагогічної практики здобувача ступеня доктора філософії у межах ОНП «Торгівля та підприємництво»

У межах освітньо-наукової програми «Торгівля та підприємництво» здобувачі ступеня філософії успішно проходять педагогічну практику, яка є важливою складовою підготовки майбутніх науково – педагогічних кадрів та спрямована на формування й розвиток професійних компетентностей, необхідних для здійснення викладацької та наукової діяльності у закладах вищої освіти.

Так, 25 березня 2026 року здобувач рівня доктора філософії спеціальності D7 «Торгівля» ОНП «Торгівля та підприємництво» Володимир МОСІЮК (науковий керівник д.е.н., професор Радько В.І.) в провів лекцію в межах навчальної дисципліни«Організація та планування підприємницької діяльності» для студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», яка була присвячена основним аспеткам розвитку підприємницької діяльності в молочній галузі.

У процесі проходженні практики здобувач продемонстрував вміння здійснювати науково – педагогічну діяльність, що висвітлено у проведенні навчальних занять, розробці навчальних матеріалів та використанні сучасних освітніх технологій.

Особливу увагу при поданні навчального матеріалу приділено розвитку комунікативних навичок, зокрема здатності презентувати результати власних досліджень, брати участь в обговореннях, дискусіях тощо. Під час проходження педагогічної практики Володимир Мосіюк продемонстрував здатність до критичного переосмислення сучасних теорій та методологій, застосовуючи системний підхід до аналізу підприємництва з врахуванням міждисциплінарних аспектів. Важливим результатом стало вміння інтегрувати теоретичні знання з практичними кейсами, що підвищило ефективність процесу сприйняття інформації.


При поданні теоретичної інформації Володимир Мосіюк приділив увагу аналізу сучасних тенденцій розвитку підприємництва в молочній галузі та функціонуванні українських та міжнародних ринків. Здобувач продемонстрував здатність оцінювати актуальні виклики молочної галузі, визначати перспективні напрями її розвитку та обґрунтовувати управлінські рішення у сфері підприємницької діяльності.

Проходження педагогічної практики підтвердило досягнення програмних результатів навчання, а саме, здатності розуміти методологію економічних досліджень та застосовувати її у науковій і викладацькій діяльності через інтеграцію власних досліджень у освітній процес.

Таким чином, педагогічна практика стала важливим етапом професійного становлення здобувача доктора філософії Володимира Мосіюка, сприяла розвитку його науково – педагогічних компетентностей та удосконаленню викладацької майстерності, а також підготовці до подальшої діяльності у сфері вищої освіти та науки.

Віталій РАДЬКО

Гарант навчально – наукової програми «Торгівля та підприємництво»,

доктор економічних наук, професор