Кафедра глобальної економіки НУБіП України розширює співпрацю з Молодіжною радою при Боярській міській раді: підписано меморандум та визначено нові напрямки партнерства

Кафедра глобальної економіки НУБіП України продовжує активну взаємодію з молодіжними радами, спрямованими на розвиток територіальних громад і підтримку ветеранів, впровадження інноваційних підходів у сфері аграрної та блакитної економіки і трансформацію аграрного бізнесу відповідно до європейських стандартів.

У межах такого партнерства відбулася зустріч із представниками Молодіжної ради при Боярській міській раді, під час якої було обговорено нові напрями спільної діяльності та підписано меморандум про співпрацю між Національним університетом біоресурсів і природокористування України, в особі проректора з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олени ГЛАЗУНОВОЇ, та Молодіжною радою при Боярській міській раді, в особі голови Віктора ЄФІМЕНКА. Детальніше: (посилання на меморандум).

Олена Глазунова, проректорка з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації НУБіП України відмітила, що «Сьогодні університет не просто ділиться знаннями він формує середовище, у якому народжуються інновації та соціальні ініціативи. Співпраця з Молодіжною радою дозволяє об’єднати науку, молодь та громаду в єдину платформу для реальних змін, особливо у сфері підтримки та розвитку аграрних інновацій».

Віктор ЄФІМЕНКО, голова Молодіжної ради при Боярській міській раді зауважив, що «партнерство з НУБіП України відкриває для нашої громади нові можливості від освітніх проєктів до впровадження аграрних та соціальних інновацій. Молодь готова брати активну участь у розвитку нових економічних моделей, які сприятимуть та розбудові громади».

Співпраця кафедри та Молодіжної ради відкриває можливості для синергії між науковими дослідженнями, інноваційними підходами та молодіжною ініціативністю. Під час зустрічі учасники визначили пріоритетні напрями партнерства, що відповідають актуальним викликам розвитку громади, аграрного сектору та соціальної інтеграції ветеранів.

Наталія ВДОВЕНКО, д.е.н., професор, завідувач кафедри глобальної економіки НУБіП України у вступному слові підкреслила, що «поєднання наукових досліджень, експертних підходів і молодіжної активності дозволить сформувати унікальні рішення для аграрного сектору, реабілітаційних практик реабілітації ветеранів шляхом розвитку блакитної та циркулярної економіки, орієнтованих на європейські стандарти». Підписання меморандуму стало початком довгострокового партнерства, що дозволить реалізувати спільні ініціативи, спрямовані на інноваційний розвиток та впровадженню соціально спрямованих інновацій.


Молодь – найдинамічніша, здатна швидко адаптуватися до змін і формувати середовище, відкрите до інклюзії та співпраці. Тому участь молодіжних парламентів, зокрема Молодіжної ради при Боярській міській раді, дозволяє: посилити горизонтальні зв’язки між університетом і громадою; формувати середовище підтримки для ветеранів і людей із психологічними травмами; створювати простір спільної діяльності, який сприяє їхньому органічному соціальному поверненню; впроваджувати сучасні практики комунікації та участі молоді у соціально значущих проєктах. Особлива увага приділялася залученню молодіжних організацій до освітніх, соціальних та інноваційних проєктів кафедри.

У межах діалогу учасники окреслили спільні підходи до: розроблення індикаторів і теоретичних засад для формування новітніх механізмів регулювання розвитку циркулярної та блакитної економіки у сільському та рибному господарстві; створення інноваційної моделі ринку реабілітаційних послуг для учасників бойових дій та громадян, що постраждали від військової агресії; розширення можливостей ветеранів щодо інтеграції в економічне життя шляхом набуття навичок у виробництві та переробці аграрної продукції; адаптації агротехнологічних рішень до вимог Регламентів та Директив ЄС; зміцнення ефективності виробництва нішевих культур на принципах сталого розвитку та цифровізації; поглиблення співпраці з молодіжними парламентами та громадськими об’єднаннями.

Підписаний меморандум закладає основу для довгострокової співпраці, спрямованої на розвиток наукових, соціальних та інноваційних ініціатив, зокрема щодо: підготовки нових інтегрованих освітньо-наукових проєктів; розвитку реабілітаційних програм на основі інноваційних агротехнологій; підтримки аграрного виробництва та аквакультури у громадах; зміцнення ролі молоді у соціально-економічному розвитку територій.