НУБіП України долучився до конференції «Агроінновації 2025»
5 грудня 2025 року аграрна спільнота зібралася на конференції «Агроінновації 2025», організаторами якої виступила компанія BioNorma за підтримки Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) та Насіннєвої асоціації України. Національний університет біоресурсів і природокористування України представляв ректор Вадим ТКАЧУК та потужна когорта науковців.
«Агроінновації 2025» це провідна аграрна конференція, яка об’єднує ключових фахівців, інноваторів, науковців та бізнес-лідерів для обміну знаннями та вирішення актуальних проблем галузі. Конференція спрямована на те, щоб допомогти учасникам впроваджувати інновації у своїй діяльності, обмінюватися досвідом та знаходити нові можливості для співпраці. На конференції були виступи лідерів думок в агробізнесі, змістовні панелі про регуляцію, дослідження, освіту та насінництво, розгляд теми переходу до стандартів ЄС та REACH/CLP, обговорення інновацій, нових технологій та сучасних рішень для розвитку виробництва.




Спікери представили наступні пропозиції:
-
Розробка методичних підходів поглибленої оцінки ризиків заборони певних діючих речовин в Україні.
-
Оцінка ризику виключення всіх діючих речовин, заборонених в Європі, на польових і овочевих культурах, ягідниках та садах.
-
Аналіз обсягу використання препаратів з забороненими діючими речовинами по культурам в Україні.
-
Розробка альтернативних систем хімічного захисту культур, які в найбільшій мірі постраждають при відмові України від д.р. заборонених в Європі.
-
Розробка регуляторних заходів та прийняття законодавчих актів.

Після презентацій відбулася панельна дискусія на тему "Наука + Бізнес + Освіта = Інновації. Як R&D змінює український агросектор", в якій взяв участь й ректор НУБіП України Вадим ТКАЧУК.
Панельну дискусію розпочав Костянтин ТКАЧЕНКО, головний редактор медіа-групи Latifundist, який попросив підняти руки тих, хто є випускниками НУБіП України. Серед усіх запрошених фахівців та представників бізнесу лише декілька людей не є випускниками нашого університету, а отже всі присутні знаходяться на одній хвилі розуміючи потреби і можливості розвитку аграрної освіти та науки.
У виступі ректор наголосив, що університет готує фахівців багатьох напрямків, він назвав головний сьогоднішній посил, який є простим і водночас стратегічним: наука, освіта і бізнес – не паралельні світи, а єдина система, яка формує майбутнє. Лейтмотив спічу був про те, як освіта та бізнес можуть діяти спільно для формування професіоналів нового покоління – компетентних, мобільних, орієнтованих на реальні потреби бізнесу та громад. Він закликав представників бізнесу не лише залучати молодь до виробничого процесу через практику та стажування, а й вкладати в них знання, аби підвищувати рівень їх кваліфікації.


Щиро вдячні організаторам заходу компанії BioNorma за запрошення та реалізацію надзвичайно важливої конференції! Ця подія дає можливість обмінюватися накопиченими знаннями у вирішення актуальних проблем галузі, отримувати цікаву інформацію від українських розробників та інноваторів, дізнаватися новини про автоматизацію виробництва в АПК та застосування штучного інтелекту, а також дає можливість поспілкуватися з провідними фахівцями, науковцями та представниками аграрних асоціацій.