Дипломатія пам’яті: студенти-міжнародники долучилися до знакових заходів в університеті
Історія – це не лише сторінки підручників, це долі мільйонів людей. 8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр. Ця дата символізує не лише перемогу над нацизмом, а й глибоку скорботу за мільйонами загиблих, а також ідею примирення між народами. Цей день є нагадуванням про справжню сутність війни як масштабної гуманітарної катастрофи, що приносить руйнування, страждання та непоправні втрати. Студентство спеціальності «Міжнародні відносини» та викладачі кафедри міжнародних відносин і суспільних наук традиційно долучилися до університетських заходів біля Меморіалу слави. Вони взяли участь у мітингу-реквіємі й покладанні квітів до пам’ятника-символу тих, хто виніс на собі тягар війни ХХ ст. й тих, хто несе його у війні ХХІ ст.
Також травень 2026 р. відзначився епохальною подією в історії нашого університету, яку теж ми не змогли оминути. Рівно 100 років назад було закладено перший камінь у будівництво першого на той час з корпусів голосіївських інститутів, що розпочав серію будівель в стилі українського необароко авторства Дмитра Дяченка. Нині тут, у 1-му корпусі, розміщуються й кафедра міжнародних відносин і суспільних наук. 8 травня біля стін ювіляра відбулося урочисте його віншування керівництвом університету, науковцями та студентством. Сьогодні, в умовах новітніх викликів і війни, стіни нашого корпусу знову набувають особливого значення. Вони є символом незламності української освіти і науки, символом віри в майбутнє!